Quote Originally Posted by naerayan View Post
Mda.... e full de indivizi din astia la Altex care "nu stie citeste" si nici sa-ti arate ce vrei dupa ce, indelung, i-ai explicat. Eu astept cu extrem de mult interes un magazinas online care sa practice preturi mai mici decat Altex si care sa te serveasca cineva care are habar de ce inseamna PS 3, Limited Edition, Platinum, XBOX, PC etc.

Asa nu-mi place sa iau jocuri de la Altex.... ii evit pe cat posibil. Servicii de cacao si fac si o gramada de bani pe spinarea gamerilor.... Si noi suntem de vina pentru chestia asta, pana la urma...
Pai suntem de vina pt. ca nu ii "tragem de urechi" atunci cand avem probleme, asta nu inseamna sa ne ducem cu toporul peste ei, desi unele magazine cam merita . Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu spun ca este si incazul de fata, dar am intalnit multe persoane care atunci cand au astfel de probleme, in loc sa rezolve situatia cu magazinul iar daca este cazul cu o reclamatie la OPC (sa stii ca isi fac treaba destul de bine in ultima vreme), prefera sa ii injure pe diverse forumuri sau sa ii critice la prieteni. Este buna si reclama negativa dar nu iti poti rezolva problema astfel.

Mai toate magazinele au astfel de uscaturi angajate, iar in astfel de cazuri trebuie luata legatura cu un superior al lui, daca din ce in ce mai multe persoane (clienti) ar face lucrul asta asemenea uscaturi ar fi educate de sefii lor iar daca nu este posibil sunt dati afara (pt. un magazin imaginea conteaza foarte mult).