Prietenia intre femei:
O femeie nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotului ca a adormit la o prietena. Pentru ca sa verifice el a sunat la cele mai bune zece prietene ale nevestei. Nici una nu stia nimic despre cele intamplate.

Prietania intre barbati:
Un barbat nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotiei ca a dormit la un prieten. Pentru ca sa verifice ea a sunat la cei mai buni 10 prieteni ai sotului. Opt dintre ei au confirmat ca a dormit la ei, doi au explicat ca inca este acolo.


Intr-o parcare o femeie, care se grabea la masina ei, vede o masina fara sofer care incepe sa mearga. Foarte constienta de primejdie femeia deschide usa, sare in masina, si targe frana de mana. Cand iese vede un barbat langa masina. - Mergea, dar am oprit-o - spune femeia mandra. - Stiu, raspunde barbatul, eu o impingeam


Un punk-er urcă �ntr-un autobuz. Părul său era făcut spice, colorat verde, roşu, albastru şi portocaliu. Hainele �i erau o amestecătură de c�rpe şi piele, picioarele �i erau goale şi corpul �i era plin de cercei. Se aşează pe singurul loc liber, exact �n faţa unui bătr�n, care se tot holba la el. - Ce te tot holbezi, moşule? Ce, tu n-ai făcut nimic aiurea c�nd erai t�năr? Bătr�nul: - Ba da. Odată, c�nd eram �n marină, m-am �mbătat �n Singapore şi am f*tut un papagal. Mă g�ndeam că poate eşti fiu-meu...


Un american, un neamt, un evreu si un negru prin padure. Cade o omida pe american. Asta o arunca pe neamt, asta pe evreu, asta pe negru. Negrul o ia si o mananca. Cade alta omida pe american. Asta o arunca pe neamt, asta pe evreu, iar evreul spre negru: - Nu cumperi o omida?


Micul Bula intra in camera parintilor si o vede pe maica-sa cu fusta ridicata, iar pe taica-sau in spatele ei. Vazandu-l, tatal rade, ii face semn sa plece si sa inchida usa. Dupa ce termina treaba, tatal se duce sa vada ce face fiul... si il gaseste in camera cu bunica-sa, care avea fusta ridicata iar micul Bula era in spatele ei... la care taica-sau tipa : - Bula, dar ce naiba faci acolo? Iar Bulisor ii raspunde: - Nu mai e asa de amuzant cand e vorba de maica-ta, nu-i asa?