Eu am patit-o de trei ori cu DOMO, cu alt gen de problema.
Prima oara am incercat sa achizitionez un home cinema, la oferta primita pe mail, cu 1600 de lei -redus cu 600 de lei. Mare promotie mare... Am vb, am sunat si m-am dus sa ridic produsul la capatul Bucurestiului (Baneasa- numai acolo mai aveau sistemul), ca fraierul de mine era nerabdator sa profite de marea lor oferta. Ajuns acolo aveam sa aflu ca produsul era unul expus si era super zgariat- evident am renuntat. Timp pierdut, carburant consumat si nervi cat China.

A doua oara am vrut sa iau niste casti in-ear Blaupunkt iar ei erau singurii care le aveau la un pret mai mic. Din nou am vb, m-am dus sa le cumpar si acolo aceeasi surpriza: Ambalaj desfacut firele erau incurcate- nici nu se mai chinuisera sa le mai aranjeze. Pe deasupra incercau sa ma convinga ca sunt noi si nedesfacute si arata asa de la transport

A treia oara mi s-a intamplat de curand cand au avut la oferta la 150 de lei un espressor Tchibo Cafissimo Classic. Acceasi poveste: produsul era expus (probabil de aceea se explica reducerea de pret de 170 de lei). Acum macar mi-au spus la telefon dupa 2 zile dupa ce facusem comanda. Bine macar ca nu am platit inainte cu cardul ca sa trebuiasca sa mai astep sa primesc banii mei inapoi.

Sunt curios daca cei de la DOMO pot fi sanctionati pe motiv ca nu mentioneaza in oferta ca produsul din promotie este unul expus. Pana la urma este inducerea in eroare a consumatorului. Din mailurile pe care le-am avut cu ei mi-au spus ca numai produsul acela mai ramasese pe stoc cand am facut eu comanda dar vanzatorii, cel putin cei care incercau sa-mi vanda castile si home cinema-ul, mi-au spus ca erau singurele pe care le mai aveau in stoc. Ultimul produs asemanator fiind vandut inainte de inceperea promotiei DOMO.

Concluzia: Dc vedeti vreo oferta la DOMO si este prea marfa ca sa fie adevarata atunci fiti siguri ca nu este. Numai ei sunt in stare sa scoata produse expuse si sa le prezinte in oferta ca fiind noi. Probabil fac asta ca sa mai castige la capitolul popularitate. Oricum DOMO cazut rau in cap in ultimii ani la capitolul vanzari si popularitate.