Am mai descoperit acum ceva... Am conectat consola prin HDMI 1 DVI si aici cand schimb numele in PC se schimba practic tot nici nu mai am acces la unele setari, se misca fara nici un pic de lag( putin mai bine ca in modul game) darr parca nu este aceasi calitate, este totul mai sharp parca lipsesc unele detalii. In schimb la assasinss cred blag flag am impresia ca pare mai real, fara prea mari incarcari cu detalii asa cu portul denumit PC. La restul jocurilor este mai bine invers. As vrea parerea si lui Monky daca se poate. Tu cum ti tv-ul, in ce HDMI, cum il ai denumit: joc, Pc. si cum ai setarea pe consola la RGB? Pe auto sau full? Mersi!

---------- Post added 09-12-2013 at 15:52 ----------

MSIv multumesc pentru sfaturi, am facut si asa doar ca daca redenumesc portul in Pc nu mai am acces la black level ( nuanta de Negru am eu, meniul fiind in limba romana). Cred ca cel mai bine este tot cu modul game activat ca ma gandesc ca au facut si ei tot felul de teste cand au creat acest mod pentru jocuri. Eventual o sa mai modific din setari cu game mode on. Ma interesa si parerea celor care au tv Samsung cum joaca, cu game on/ off, portulhdmi redenumit in PC sau Game?