Quote Originally Posted by Ramon View Post
SAMSUNG

Now, legat de Samsung, m-am speriat cand am citit pe aici de acel Game Mode, unde trebuie facut un compromis intre calitatea imaginii si lag.
Am primit azi pe mail o oferta la televizorul UE40EH5300, care pare ft ok ca dotari si pret (1900-2200 lei)

Intrebari:
3. E bun modelul asta de la Samsung sau recomandati altele care se incadreaza in cerintele si bugetul meu. Repet, I'm scared of Game Mode.
Nu stiu nimic de modelul mentionat de tine, probabil e un model mai vechi. Eu am un samsumg F6500 si sincer sunt foarte multumit de el, are el micile lui imperfectiuni ca de exemplu un pic de backlight bleeding care este vizibil doar noapte daca e becul stins in camera si pe panou nu este afisata o imagin total neagra sau partial.

Ar mai fi functia Motion Plus care e inutilizabila care la mine e setata pe off fiindca face imaginile in miscare rapida sa fie afisate prost.

Eu unul nu folosesc Game Mode, m-am jucat 2 zile cu setarile televizorului si am ajuns sa am o imagine pe placul meu, toti ce au vazut televizorul au zis ca se vede fantastic, atata in jocuri cat si ruland filme HD sau vizionand posturile HD ce le prind prin cablu tv. Chiar si designul la F500 m-i se pare superb, is putin fixist si pentru mine conteaza si aspectul asta.

Daca mergi pe Samsung ia-ti un model mai actual, gasesti modele de 40", de ex un F64000 sau F65000 care le gasesti deja sub 3000RON sau daca nu ai nevoie de 3D sau smart este F5500 la preturi super bune.

Eu unul nu am lag sau creierul meu nu-l poate detecta. Nici d acel blur de care vorbesc unii nu am avut parte(doar cu motion plus on se vede ceva ne la locul lui).

Uitate la line up-ul samsung a televiozoarelor pe 2013, ai acolo si mici descriptii/specificatii Samsung's 2013 TV line-up - with prices - FlatpanelsHD

Bafta si daca mai ai intrebari legate de modelul meu, linistit.