Eu unul nu mai inteleg ce se intampla in ultimul timp pe aici. Majoritatea cauta tot felul de motive sa sara la gatul altora, fara a se uita in propria ograda(si nu, nu fac referire stricta la discutia din acest topic). Nu cred ca ar trebui sa priveasca pe altii ce ideologiile unora si altora. Daca omul simpatizeaza curentul nazist sau neonazist e problema lui. S'a vrut democratie si iesirea din comunism si uite unde s'a ajuns...daca urmariti stirile de la ora 5 puteti vedea clar efectele acestei anarhii democratii.

Sanjuro, chiar daca omul ar fi militat in favoare ideologiilor naziste, nu crezi ca si'ar fi exercitat dreptul la opinie?

Acum ce ar trebui sa facem, sa nu mai jucam jocuri WW2 based deoarece promoveaza nazismul? paginile istoriei au fost scrise cu sange, sange al adeptilor tuturor curentelor.

Svastica la origine e un simbol foarte vechi, "S"-ul reprezentand victoria, iar cealalta componenta reprezinta runa soarelui, ulterior fiind adoptata de "cei al caror nume nu trebuie rostit".

Si ca sa revin ontopic, abia astept jocul. Mi'aduc aminte ca prin 98 nu aveam inca PC cu CD-rom si l'am luat de la cineva pe 7 dischete.

L.E: cu dedicatie pt cei ce au postat mai sus