Quote Originally Posted by madskills View Post
Am si eu o intrebare: ce sa cumpar intre Metal Gear Solid: The Legacy Collection si seria Uncharted? primul set costa 160, al 2lea m-ar costa 180 aproximativ, cu uncharted 2&3 noi iar 1 luat second hand. Deci nu e vorba de bani, preturile sunt apropiate. Intrebam pentru ca nu stiu cat o sa tina ofertele cu pretul scazu la MGS si la cele doua Uncharted si mai ales, cat o sa fie pe stoc la Altex. Nu am jucat nicio parte din MGS pana acum pe ps 2 si la fel, nimic din Uncharted. Deci, voi ce ati face tinand cont ca nu puteti sa cumparati ambele seturi? multumesc anticipat
Eu as alege colectia MGS Big Boss si Solid Snake sunt cu siguranta 2 dintre cele mai bune personaje create vreodata. MGS3 si 4 sunt perfecte (si primul MGS e, considerat cam cel mai bun joc de pe PS1, doar ca ar trebui jucat pe vechi televizor CRT, pe so-tv-ul de jdemii de inchi nu prea mai are acelasi farmec parca).
Uncharted nu stiu de ce am impresia ca va primi un pachet care sa cuprinda toate jocurile in curand, MGS: Legacy Collection insa peste vreun an nu ai sa mai ai de unde gasi (si poti sa gasesti cam toate Uncharted-urile sa le cumperi si SH aici pe forum).

@Gentilu poate e de la modelul TV-ului tau (din cate am incercat, modelele LG fac cel mai mult faza asta, cu ,,tremuratul" la margini), cel putin eu asa banuiesc. Incearca de exemplu sa-ti pui consola cu acelasi cablu HDMI pe alt TV si vezi daca e tot asa.