Quote Originally Posted by Biscuite View Post
Am o intrebare, eu maine imi voi cumopara PS4 ( Sper ca ajung sa pun mana pe una dintre ele ), eu locuiesc in Germania si as vrea sa stiu pe ce tara e mai recomandat sa imi fac cont-u de psn, UK sau DE?, care sunt diferentele intre regiuni la cont? daca mi-as face contu pe UK si cumpar jocuri din magazin din germania pot cumpara content si ps+, pentru joc depe store-u din UK? jocurile se vor atasa de cont? sau nu are legatura cu contu respectiv? si sa pot da reedem cu card din germania pe cont UK?

PS4 e prima mea consola, si nu prea stiu cum merge treaba cu serviciile si regiunile lor, d-aceea intreb, voi achizitiona Battlefield 4 si NFS The Rivals poate ne vedem online seriile si in weekend

A, forgot something, si daca imi fac contu pe UK sau DE, cand ma joc online, dau de playeri worldwide sau reginal, Europa, US, Asia?
Recomand cont de UK. Cei din Germania au niste reguli ciudate. Spun asta pt ca am vazut de destule ori la Store Update "not available in Germany" (asta s-a intamplat si la unele titluri gratis cu PS Plus), iar pe UK n-am vazut niciodata ceva de genul asta.