Cu riscul de a-l supara pe Rasko, sunt si alte aspecte de luat in considerare, dincolo de input lag, cum ar fi uniformitatea ecranului (problema constanta la TV-urile LED, indiferent de pret si producator). Ideea ar fi ca problema subzista la orice fel de TV led, insa e important sa vezi in ce masura.

Eu am un TV Samsung, cu un input lag de ordinul zecilor de secunde (stiu asta din review-uri, n-am masurat niciodata), insa acea valoare poate fi redusa ulterior prin activarea unui "game" mod si prin redenumirea intrarii cu "PC/ DVI", acest lucru nefacand altceva decat eliminarea unor niveluri de post-procesare a imaginii. Dessigur, este important si bugetul precum si experienta personala - du-te si incearca in magazin modelele pe care le ai in vedere, eventual cu consola ta. Avand in vedere sumele despre care discutam, merita.

Legat de distanta de vizionare, aproape ca as spune ca un 55' este la limita, daca nu cumva este mic . Daca-ti poti lua un 55, go for it, despre asta nici nu mai trebuie sa intrebi.