E intr-adevar bun jocul, il evaluez pe la 7.5 , iar mario kart orice joc din serie pe la 9. Are idei bune jocul, fiecare traseu fiind inspirat dintr-o franciza sega, diversitatea de personaje (fata doar cele din mario universe din mk) si senzatie buna de viteza. Dar, punctele sale slabe sunt powerupurile care sunt modeste, practic jocul se transforma intr-un high speed racer daca cel din fata ia avans considerabil si nu il va mai prinde nimeni. La mario kart un player cu skill si de pe ultimul loc poate castiga.

---------- Post added 21-12-2013 at 18:20 ----------

Ok...La recomandarea voastra am cumparat jocul sega and all stars racing transformed. Cu toate ca pretul a fost mic, mi-a lasat un gust amar mult accentuat in mare parte datorita hardwareului nintendo. Este cea mai proasta versiune dupa 3ds (care are aprox 20 fps), arata sesizabil mai rau ca versiunea de ps vita (am detinut aceasta versiune). Dupa un research jocul ruleaza in 1024x564, totul e sters ( lucru observat imediat din meniuri), aliasing din belsug, iar modele caracterelor zici ca sunt facute cu silicon graphics. Macar tine 30 fps. Logic exista o curba de invatare a hardwareului, iar acesta fiind unul din primele jocuri iesite nu il utilizeaza eficient, dar fara drept de apel chiar si asa trebuia sa depasesca variantele 360/ps3. Varianta de ps3 ( si aceasta testata de mine inainte) e grafic superioara. Nu e de mirare situatia in care e nintendo si o merita pe deplin, fac jocuri bune, dar hw-ul lasa mult de dorit incat nu se merita deloc 3rd party pe sistemele lor. Nu sunt graphics whore, dar la acest joc artefactele si texturile low res il fac sa arate ca un SD game. In concluzie, feriti-va de 3rd party pe sistemele nintendo ( am si alte exemple la indemana ), sau luati-le decat daca aveti doar sisteme nintendo in casa (cum am eu) si va place sa va chinuiti. Astept acum replica din partea fanboylor nintendo.