Poti incerca un restore din itunes (fa-ti intai back-up, dupa aia restore). Poate e ceva de la soft, desi eu nu am intalnit asa ceva pana acum, in toti anii de utilizare Phone.

Daca nici asa nu se rezolva, du-te cu el la service. Poate ai probleme. Desi ai putea sa contactezi si providerii de abonament si sa le expui problema. Sa vezi ce zic si ei. Poate e reteaua incarcata zilele astea...