Pe ps4 nu ar trebui sa existe probleme cu unitatea optica deoarece jocurile se instaleaza pe hdd iar discul il folosesti doar asa ca un fel de autentificare. Daca vrei sa mai prelungesti viata unitatii optice a ps3-ului tau poti incerca sa cumperi jocurile de pe psn. Cat despre ps2 ma mir ca inca nu a crapat

Quote Originally Posted by exxo View Post
Salut, am un PS3 cam de 2 luni si m-am decis sa cumpar un joc din PSN.Din cate am mai citit am inteles ca trebuie sa fac un cont cu tara pe care am eu cardul(unul din Germania).Acum vreau sa va intreb pe voi daca imi puteti spune.Cand fac contul toate datele trebuie bagate corect adica numele de pe card trebuie sa apara si ca numele pentru PSN sau locatia si alte chesti dinacestea???Am vazut pe un site in care uni spuneau ca daca nu bagi inforatiile corecte in baneaza Sony si contu de PSN si consolola.
Am auzit si eu ca unii mai sunt banati, din aceasta cauza nu te sfatuiesc sa folosesti cardul.
Eu ca multi altii am ps+ pe Uk(uk si us au cele mai avantajoase oferte in materie de jocuri) pe care il alimentez cu coduri valorice cumparate online.