Quote Originally Posted by sol1d View Post
Exista foarte putine titluri pe PS3 care sunt 1080p: Fight Night Round4, Gran Turismo 5&6, God of War 3 (si Ascension parca, dar nu sunt sigur) si inca unul sau doua. Cel putin asa stiu eu.
Un joc superb daca vrei pe PS3 e Assassin's Creed IV sau Beyond: Two Souls (nu stiu ce sa zic de Uncharted ca l-am testat pe unele TV-uri mai slabute si unele scene erau superbe, altele aratau urat).

Nici un GOW nu este 1080p, nici 3 nici Ascension. Sunt 720p. 1080p e Motorstorm Apocalypse si Gran Turismo.



Quote Originally Posted by tudomih View Post
Stiu diferenta, nu despre asta e vorba, dar nu stia ca asa va fi imaginea pe ps3? Oricum, diferenta pentru mine nu e deranjanta, nu doar grafica face un joc.


Mai mult ca sigur ca nu stia, si probabil a jucat pe ceva PC mainstream / high end la rezolutii native si detalii mai ridicate. Iar socul a fost pe masura. Il vor prinde repede cateva titluri exclusive [recomand Killzone 2/3, Uncharted 2/3, GOW 3/Ascension, Motorstorm Pacific Rift/Apocalypse, etc...]


Acum, daca a jucat pana azi doar pe PC, socul va fii destul de mare. Pentru cine a jucat de ani de zile pe consola si s-a obisnuit nu e o problema, e absorbit de joc. Dar daca a trecut in 2013 de la PC la consola din 2005, e normala reactia.


Quote Originally Posted by blackbone View Post
inteleg, nu e o problema majora grafica pentru mine ca stiu ce titluri grozave ma asteapta..exista diferente mari de calitate intre 720 si 1080? in alta ordine de idei sa stiti ca eu am observat ca exista o diferenta de calitate cand conectez PC-ul prin DVI si prin cablu HDMI...adica prin HDMI se vede mai nasol un pic(mai pixelat, culori mai saturate si imagine mai intunecata)...sper ca nu deranjez cu intrebarile mele, probabil vor mai fi ca e o noutate totala pentru mine lumea consolelor.


Ai observat acest lucru pentru ca nu ai setat modul PC pe HTDV-ul tau. La display-urile Samsung, [doar] pe portul HDMI 2, este disponibila setarea PC MODE. Pur si simplu redenumesti intrarea respective in PC sau [in functie de model] PC/PC Mode. In acest fel poti folosi un HDTV pe post de "monitor" iar imaginea va fii cum iti doresti.


E diferit semnalul provenit de la placa video fata de semnalul provenit de la alta sursa [consola, media player, etc]. De aceea, daca conectezi o placa grafica la un HDTV si nu activezi modul PC, vei da de inconvenientele de care ai amintit. La alte brand-uri [LG/SONY/PHILIPS/PANASONIC] nu stiu cum sa activezi PC Mode [sau daca il au].