Salut si La multi ani!

Acum cateva zile mi-am cumparat si eu o consola XBOX 360 Slim (second-hand), modelul este fabricat prin 2011 din cate imi dau seama si cumparat in decembrie 2012 din magazin. Am si eu doua intrebari de incepator in acest domeniu:

1. M-am gandit sa intretin cat pot de bine consola aceasta si, in consecinta, sa incerc sa evit supraincalzirea ei. Am vazut ca are destul de multe porturi USB libere. Ar fi vreo problema daca as cumpara un cooler usb (ca pentru laptopuri) si l-as tine sub ea ca sa o mai racoreasca un pic? Mai specific, ma intreb daca faptul ca are un consumator permanent pe un port usb cand ruleaza (coolerul) ar afecta consola cu ceva

2. Eu am un calculator cu Windows 8.1 pe el si conexiune Wifi. Am legat consola prin Wifi la retea, si am reusit sa o leg si la Media Centerul din calculator. Acum m-ar interesa sa fac o conexiune wireless cumva ca sa o pot vedea ca drive de retea (sa vad HDD-ul ei din calculatorul meu, prin reteaua wireless, ca sa pot copia fisere pe el gen muzica filme etc.). Am citit ceva ca s-ar putea copia prin Media Center direct dar eu nu am fost capabil sa gasesc functia asta. Si oricum mi-ar fi mult mai bine sa il vad ca network drive sa copiez in voie si rapid.