Nu imi vine sa cred ca nu am postat si laudat aici unul dintre cele mai bune anime-uri care le-am vazut vreodata (cel putin pana la un anumit punct/episod): Sword Art: Online. Un anime extrem de bun, cu personaje mai mult sau mai putin interesante, animatii si concept art incredibil, poveste a dracului de geniala care m-ar face cat de cat sa imi doresc sa fie adevarata in viitorul apropiat (nu 100% dar o mare parte...veti intelege dupa ce vedeti episodul 1), muzica incredibila...ce sa mai? Ar fi fost de nota 10 daca nu era asa de scurt si nu ar fi facut un fel 180` la mijlocul show-ului.

Hai ca va dau un mic rezumat legat de poveste, in caz ca v-am starnit curiozitatea:



Il recomand cu caldura, dar cum am mentionat a aparut o chestie la episodul
care a facut ca totul sa mearga downhill. Sfatul meu sincer ar fi sa te opresti dupa acel episod pentru ca e foarte probabil sa iti strice experienta de dinainte . Anyway, astept sa vad niste pareri de la voi, sigur o sa va placa avand in vedere ca e un anime dedicat gamerilor (jucatorilor de MMO-uri, but nonetheless gamerilor).

Also am auzit ca sunt ceva zvonuri legate de un posibil sezon 2. Poate imi va confirma cineva daca e vorba intr-adevar de Sword Art: Online Season 2 sau ceva ecranizare a unui alt arc intitulat: Gun Gale Online (so hard sa ma exprim cum trebuie fara a oferi prea multe spoilere).

Anyway, in caz ca ii dati vreo sansa, va urez o vizionare placuta!