Quote Originally Posted by OEE View Post
As recomanda Darkness 2 si Rage, desi nu au fost populare la critici/gameri, eu m-am distrat foarte mult cu ele.
Darkness 2 ar trebuii sa il iau totusi, am jucat putin pe onLive si parea interesant, cred ca pur si simplu am uitat de el. Rage nu prea ma atrage, am jucat la cineva cam 1-2 ore. Dar mersi pentru recomandare.

Quote Originally Posted by sol1d View Post
NieR pe PS3 ar fi underrated (sunt 2 variante la joc, Gestalt si Replicant, oricum pentru intrebari despre diferentele dintre ele poti mai bine sa-l intrebi pe user-ul EspiritusSanctus de pe forum, care le adora)
Enslaved: Oddysey to the West @ PS3 la fel, macar pentru poveste ar trebui jucat (si sa nu citesti nimic de el inainte ca e foarte posibil sa dai peste un major spoiler din cauza caruia jocul este asa special)
Shadow of the Colossus HD si ICO HD tot pe PS3 sunt 2 jocuri fantastice care nu au primit cantitatea de dragoste meritata.
Bayonetta e underrated ca joc si freaky (cel putin la poveste)
Daca ai un PC cat de cat (pentru ca jocurile sunt mai vechi si au cerinte extrem de mici) poti incerca The Longest Journey, Dreamfall (e sequel-ul) si seria Syberia.
FarCry: Blood Dragon pe PS3, e fabulos pentru cei care cunosc filmele de actiune ,,serioase" din anii '80/'90.
Spec Ops: The Line @ PS3 e underrated si prezinta o poveste foarte buna (~romanul Heart of Darkness care a inspirat filmul Apocalypse Now).
Journey @ PS3, indie-ul secolului (alaturi de Minecraft probabil), e pe atat de simplu pe atat de fantastic.
Beyond: Good and Evil HD @ PS3, nimeni nici pana acum nu intelege de ce nu a primit sequel-ul de la Ubisoft inca/daca il mai primeste.
De Nier am auzit si am vazut cate ceva pe net, Replicant parca era ala mai anime-ish care a fost lansat in Japan. Cred ca versiunea aia m-ar interesa.
Enslaved il are prietena mea, si l-am terminat, sunt perfect de acord cu tine.
ICO Collection! CUM AM PUTUT SA UIT??? Shadow Of The Colossus a fost unul din jocurile mele preferate de PS2, thanks for reminding me to buy that.
Bayonetta il am, superb jocul (dar la ce altceva puteam sa ne asteptam de la creatorul lui Devil May Cry)

Cu PC-ul am access pe la prieteni and stuff, dar nu am acasa. Desi Longest Journey am inceput sa il joc (m-a turbat prietena cu jocul ala) si am ajuns pana in lumea paralela, dar o sa fie necesar sa il re-joc de la inceput ca am uitat mult din poveste, iar Dreamfall astept sa termin LJ.
Syberia am jucat decat pe primul cand eram in generala, ar fi o idee sa le caut.
FarCry Blood Dragon am vazut niste reclame si pare interesant, dar nu cred ca il cumpar prea curand (just not my thing, dar tot o sa ii dau o sansa eventual)
Spec Ops stiiiiiiiu, asta l-am jucat pe PC-ul cuiva peste noapte (tot jocul) si apoi l-am cumparat a doua zi pentru PS3 (cumparat nou). E foarte under-rated, il recomand cu fiecare ocazie pe care o am.
Journey l-am jucat, exact ca si Flower are un charm al lui unic.
Beyond: Good and Evil l-am jucat pe PS2, poate o sa il rejoc candva pe PS3.

Thanks pentru raspuns. Hm...vad ca avem gusturi asemanatoare, poate ar trebuii sa iau mai curand Blood Dragon decat planuiam.

EDIT:
Quote Originally Posted by Snick View Post
Daca vrei the real **** of underground ... iti recomand sa cauti un tip pe numele de SUDA 51 si incearca sa joci ce poti de acolo ( ai vreo 4 jocuri pe ps3 ) ( Goichi Suda - Wikipedia, the free encyclopedia) si pt ca lista e mare --> sa te ajut un pic :
Chainsaw lollipop / Shadows of the damned / Killer is dead / No more heroes

Quote : Daca ai un PC cat de cat (pentru ca jocurile sunt mai vechi si au cerinte extrem de mici) poti incerca The Longest Journey, Dreamfall (e sequel-ul) si seria Syberia. Extraordinare jocurile

Si daca vrei sa intrii in spiritul retro-electro .... cauta pe pc : Police quest / Quest for glory / Lands of lore
E bine ca nu sunt singurul care nu are somn

Jocurile retro adventure pe care le-ai recomandat vad ca sunt si pe ScummVM, deci imi merg si pe tableta, o sa le iau sigur.
Lolipop Chainsaw a zis un prieten ca m-il imprumuta, Shadows of the damned e de EA (dar din fericire cunosc pe cineva care il are), Killer is Dead nu stiu nimic despre el (have to look into that) iar dupa No More Heroes nu prea ma dau in vant (am jucat versiunea de Wii la un prieten si am incercat demo-ul de PS3)