Hai ma, ce naiba. Eu la fiecare joc din ultimii ani de pe PS3 am observat 720p-ul si m-a deranjat in anumite momente. Pana si in The Last of Us, care e superb si am sustinut asta cu tarie, am sesizat 720p. Stau la 2m jumate de TV-ul de 50". Si se vede. Nu cred ca am vederea perfecta, dar nu am probleme. Nu am comentat la PS3, totusi e din 2006.

Nu a zis nimeni sa nu mai joci jocurile in 720p, dar eu unul ma gandesc serios sa ma reorientez pentru jocurile care exista si pe PC. Si PC-ul e conectat la TV pentru anumite momente, si la el pot folosi controller-ul si mai ales este perfect capabil de 1080p. Daca urmatorul Uncharted e 720p, zic asta e si il joc asa cum e. Dar nu e saltul atat de mare cand se vorbeste de 720p si 900p.

Nu am avut inca sansa sa pun mana extensiv pe Xbox One, la mine nu s-a lansat inca, dar cum va aparea o sa testez extensiv jocurile care ruleaza la rezolutii mai mici decat pe PS4 sau PC.

Generatia PS2 si Xbox a fost pe la 540p, Xbox360 si PS3 au fost in 720p iar acum ne asteptam cu totii la 1080p. Nu conteaza fps-ul in toate jocurile. Dead Rising are un framerate foarte slab, dar lumea spune ca e perfect jucabil.

Next-gen inseamna pentru mine bigger si better. Si gameplay, si poveste, imersiune dar si grafica. Iar pana cum, ce-i drept in doar cateva luni, next gen nu e inca next gen.

Quote Originally Posted by MonkY View Post
Sa inteleg ca daca ai de ales intre a juca The Last of Us in 540p si Crimson Dragon in 1080p, tu ai prefera Crimson Dragon, pentru ca nah, "vrei detalii in 1080p"?
Nu mai interpreta gresit doar pentru a-ti intari tie ideea.