Nu prea am habar cum s-a ajuns la Console vs PC, dar eu am o mare nelamurire: ce exclusivitati de calitate jucati voi pe PC care sa impresioneze la grafica ? Ca sunt tare curios.


Care este ultima exclusivitate de calitate pt PC care a impresionat prin grafica ? Da, sigur, teoretic PC-ul are resurse sa fie mai puternic decat consolele, dar daca nu ai jocuri care sa puna in evidenta aceasta putere, degeaba. Era odata ca niciodata cand pe PC veneau exclusivitati ca Half Life sau Crysis. Acele vremuri sunt demult apuse.
Jocuri exclusive pt console ce au impresionat prin grafica: GoW 3, FFXIII, Uncharted 2,3, Killzone 2,3, doar ca sa amintesc cateva nume. Acum spuneti-mi si mie o exclusivitate de PC care a facut concurenta la aceste jocuri.


In 2013 cele mai bune jocuri exclusive pt console au fost The last of us si GTA5, ambele cu o grafica impresionanta.
Pt PC: dota 2, Stanley parable, the swapper, Europa universalis 4, gone home au fost cele mai bune exclusivitati. Toate jocuri de calitate, dar grafica nu e punctul lor forte. Toate le pot juca pe Pc-ul meu vechi de 3 ani, cumparat cu 1300 lei.


Asa ca nu, daca vrei grafica iti cumperi o consola. PC-ul e bun daca iti plac strategiile, MMos si adventure games.