Quote Originally Posted by nurv View Post

Tu esti ceva PC hater constat. Cine vrea grafica isi cumpara PC de jocuri cu o placa video puternica. Orice joc multiplatforma prezinta diferenta de calitate intre versiunea de PC [cu detalii ridicate] si versiunea de next gen [nu vorbim de PS3 x360 unde diferenta e prea mare].

Joaca-te Crysis 3 pe PS3 apoi Crysis 3 pe un GTX 760> [fa-o practic nu din citite pe net] si apoi vino si povesteste-mi despre cine vrea grafica cumpara consola.

Citeste de asemenea si FaceOff-urile pe EuroGamer, comparatiile intre Next Gen si PC pentru GHOSTS si Battlefield 4. Tu nu pricepi ca next gen nu e pentru grafica top noch? Vad ca lumea e foarte agitata din cauza asta. Voi ati vrut calitate grafica care sa rivalizeze cu ceva placi video care costa cat toata consola? A zis MonkY mai sus, nu se poate intampla asta.

Stiu ca cei anti-PC se simt tradati pentru ca sperau ca next gen sa fie peste PC dpdv al graficii, astfel eliminandu-l din peisaj. Ce sa zic, haterism ieftin.

N-ar trebui sanctionati cumva haterii si trollerii Anti-PC? Consolele si PC-urile sunt lucruri diferite nu concureaza, se completeaza, repet, un entuziast are si consola si PC, cine trolleaza ori n-are PC puternic [ca si colegul de mai sus care e Anti PC si imi explica cine vrea grafica cumpara consola] ori n-are consola.

Deci oricine nu e deacord cu tine e un PC hater. Sa inteleg ca tu esti un Console hater ? ca vad ca tot inegresti consolele pe aici... Inteleg ca ti-am atins un punct sensibil, dar totusi...Poate ar trebui sa iti asculti propriul sfat si sa te mai calmezi, nu era nevoie sa postezi de 3 ori consecutiv pt a-mi raspunde.


Apropo, daca tot mi-ai dat reply la postul meu, macar incearca si raspunde la el. Ce exclusivitati de PC au grafica impresionanta ? Pt ca jocurile de care vorbesti tu - Crysis 3, B4, etc, toate sunt multiplatform - le pot juca foarte bine si pe console. Da, poate nu arata chiar atat de bine ca pe un PC performant, dar in schimb pot juca toate exclusivitatile de pe console.


Practic, fie iei un PC si joci multiplatformerele la o calitate ceva mai buna, fie iei o consola, joci aceleasi jocuri si in plus ai acces la exclusivitatile de pe consola (Killzone, uncharted, FF, GoW, etc)


Apropo, las-o mai moale cu acuzele de trolling. Stii povestea cu cine striga... Nu cumva exista si vreo regula impotriva postarii de 3 ori consecutiv ?