Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Chiar conteaza chestiile astea?
Mi-au functionat toate bine.
Pentru mine lucrurilea astea au contat. Si eu m-am contrat ca si COD.221 si am tot tinut cu dintii de AMD. Am avut 6 placi video ATi, pardon AMD si dupa zeci de probleme am zis sa incerc si concurenta. Adio probleme! Acum nu trebuie sa ma credeti pe mine pe cuvant, pentru ca nici nu conteaza - nu tin sa conving pe nimeni. Asa cum a zis COD mai sus pe mine asta m-a interesat si am rezolvat. AMD da bine in teste si pret dar da prost in toate celelalte - consum, zgomot, temperaturi, drivere neoptimizate. Poate cu Mantle se vor schimba lucrurile dar pana atunci stau asa ca stau bine.
Quote Originally Posted by MonkY View Post
Anyway, hai sa discutam despre GTX TITAN Z, si nu despre AMD, ca iar ma provocati... Se poate?
Imi cer scuze. Uite ca sa-mi spal pacatele vin si mentionez ca Titan Z e doar o chestie de moment, Nvidia avand GPU-urile Pascal deja pe teava - ETA 2016 - imediat dupa Maxwell. Pascal foloseste deja in teste NVLink care este de 12 ori mai rapida decat PCI Express 3.0 si care duce bandwith-ul de memorie cam de 1000 de ori fata de ce avem acum - sunt vorbele lui Huang, nu ale mele.

Si pentru a fi si mai on-topic: Titan Z consuma 2000W in full load!