pana la urma persoana care dorea sa-si cumpere tv despre care discutam mai sus si-a luat Televizor LED Samsung Smart TV UE46F6670 Seria F6670 116cm gri Full HD 3D + 2 perechi de ochelari 3D - PC Garage si e super multumit de el si va multumesc pentru ajutor .

acum a venit randul sa-mi iau si eu un tv ca a aparut o oportunitate si vreau sa profit de ea cat mai pot. pot sa-mi inlocuiesc si eu tv din camera, care e un lcd HD ready samsung de prin 2006, foarte vechi, asa ca orice mi-as lua ar fi un upgrade. bugetul din pacate este maxim 1500, cam putin stiu. dilema mea este urmatoarea, eu am acum tv de 32 de inch si cand ma uit la filme din canapea (care e la aproxiamtiv 2m de TV) nu sunt asa multumit de diagonala, dar cand ma joc stau pe un scaun la o distanta de 1.2 m de tv si este mai ok, dar eu as vrea sa-mi iau un TV de 40 de inch, ar fi perfect, insa din pacate in bugetul meu nu am gasit decat un philips si LG si unele no-name, cel mai ieftin samsung era la 2000, si nu as vrea totusi sa-mi iau orice tv, ca cine stiu cand mai fac un upgrade.

de asemenea daca imi iau un tv de 32' as putea sa-mi iau un samsung 5500 din cate am vazut care e destul de bun sau un sony. intrebarea e urmatoarea, merita sa-mi iau un tv mai "ieftin" pentru o diagonala mai mare sau sa-mi iau un TV de 32' dar sa fie mai superior . va dau catvea exemple. mentionez ca nu ma intereseaza smart tv sau 3d
  1. philips de 40': Televizor LED Philips, 102 cm, Full HD, 40PFL3008 - eMAG.ro
  2. samsung 40' (dar prea scump din pacate): Televizor LED Smart Samsung 40EH5450, 101 cm, Full HD - eMAG.ro
  3. sony 32': Televizor LED Sony, 80cm, HD, 32R420 - eMAG.ro
  4. sony 32': Televizor Smart LED Sony, 80cm, Full HD, 32W650 - eMAG.ro
  5. samsung 40': Televizor Smart LED Samsung 32F5500, 80 cm, Full HD - eMAG.ro
o sa urmaresc si promotile dar as vrea niste sfaturi din partea oamenilor mai profesionisti decat mine . va multumesc si ma scuzati de textul mult