Se vede de la o posta ca MonkY e impartial, ceilalti care aduc argumente ca au real life, family don't know what they are taking about... Deci dupa voi Nintendo e peste concurenta, are jocuri de toate genurile, au vanzari bune, au perpective...Sigur ca daca e sa listez toate jocurile disponible pentru wii u, ajung la peste 100, din care nu pot numi 5 de referinta. Consola trebuia sa acopere toate genurile si stiti bine ca cu Nintendo it's their own highway (sunteti in negare grava daca credeti altceva). Voi va limitati la ce ofera Nintendo strict. Regret sa va spun ca u miss a lot. Si acum chiar sunt hater si spun ca merita sa piarda si sa ajunga la failure, pentru ca a nu profita de oportunitatile pietii (vezi 3rd party, parteneriate) e o greseala grava de business si a trai din trecut la fel. Iar eu nu am nici o problema cu faptul ca nu sunt populari in Romania, se stie foarte bine ca la noi fifa+playstation rulz (apropo de incultura gamerului roman), ei sunt populari la ora actuala NOWHERE. Si eu i-am apreciat pe Nintendo si i-am considerat in sufletul meu pe primul loc, desi tot timpul eram constient de probleme si speram ca isi vor schimba strategia sau chiar liderul. Too late now.

P.S. : Sa pretinzi ca nu faci fata la ce ofera Nintendo in prezent este culmea fanboy-ismului, ii intreceti si pe aia de pe miiverse.