Single post: Xbox 360 Jasper -> intretinere

  1. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Exact asta spuneam, cand iti prezinti problema nu incepi cu " am un xbox modat LT" ci e suficient sa spui am un Xbox 360 model, revizia.....vreau sa-i schimb pasta termica, altfel pare lauda !

    Dupa radiatoare parea Falcon, ceea ce nu era neaparat un lucru rau fiind revizia cea mai apropiata de Jasper ca si fiabilitate. De aceea ti-am sugerat sa verifici sursa de Watti si conectori, nu din rautate.

    La PC nu as schimba pasta termica de lene in principal, ca sa ma apuc de desfacut laptopul ma apuca frigurile numai cand ma gandesc la cat am de dezmembrat In plus laptopurile Alienware sunt destul de solid contruite pe partea de racire asa ca nu ma mai complic...

    Daca ai citi bine ghidurile de inlocuire X-clamps ai observa ca multa lume recomanda sa ai grija cu strangerea suruburilor altfel se ajunge la indoirea placii de baza si intreruperea unor circuite : Llamma's Xbox 360 3RLOD (three red light error) X-Clamp Fix

    La Xbox marea problema venea din partea racirii, radiatoarele era la baza ok, dar ventilarea carcasei era prost gandita din start.
    Attached Images Attached Images xbox-360-phat.jpg xbox-360-slim.jpg