Hai sa va spun eu cum e cu "black friday" si profesionalismul celor de la Altex. Pe 31.04.2014, pretul la Gran Turismo era de 69 de lei. N-am mai apucat sa ajung sa-l iau din magazin, ca am iesit tarziu de la munca. Ma duc ieri pe la ora 18, pretul era 129 de roni. Le zic celor de acolo stiti, am vazut oferta, pe site e 82 de lei ( "ieftinisera" cu 12 lei in plus pentru maretul black friday"). Se uita un ciumpalac la mine si-mi zice cu un ton superior: ati facut rezervare? Ii zic nu. Atunci nu putem sa va dam produsul, noi nu stim sa fie pretul de 82 de lei. Ii raspund calm, omule, hai ca intru acum de pe telefon si fac rezervare sau poftim, eu sun si raspunzi tu si facem rezervare. Ca de ce il iau la misto..Vine alt tip mai sanatos la cap imi zice stati o secunda sa verific eu pe site. Dupa 10 minute de plimbat prin magazin (Liberty Mall) imi zice ok, haideti ca v-am facut eu o rezervare, pretul este, atentie, 84.9 roni. Crescuse cu 2 roni in 3 ore, de parca era listat la bursa jocul . Am zis bine domne, hai ca-l iau si asa. La casa au stat, fara exagerare, 5 minute pe ceas, sa-mi aplice reducerea aia.

Asta e "profesionalismul" celor de la Altex. Habar nu au de preturi, de ce promotii au pe site, etc.