Din pacate unii dintre voi cred ca ati fost mai norocosi... pt. ca eu n-am vazut niciodata 8h+... Ambele controllere tin in jur de 5, maxim 6 ore. Unul este cel din pachetul PS4 si celalalt cumparat aditional. Poate cine stie... joc eu mai "apasat". Sau poate o fi fost o serie mai proasta...
Quote Originally Posted by Trefla View Post
Cat timp tine o sesiune de gaming nu inteleg unde e problema ... Cine se joaca mai mult de 8h+ intro sesiune ar trebuii sa ii deranjeze ca nu au o viata sociala si nu bateria de la controller yeah i said it.
Daca apuc un weekend sa joc, pai ma joc... nu gluma. Mi se pare aiurea sa ma limitez pt. ca vrea Sony. Da, stiu... probabil ar trebui sa cumpar vreo 4 controllere... sau chiar 8 in caz ca vreau sa ma fac un weekend de pomina cu prietenii. Eventual sa am inca 2 de rezerva in caz ca se rupe materialul pe ele.

Pe mine ma enerveaza maxim ca stau tot timpul cu un gamepad la incarcat... N-am patit asa ceva la PSX, PS2, PS3... Ma scuzati daca nu sunt super mega fericit ca la "next-gen" nu se mai poate... ca avem led si touchpad. E prima oara cand aud scuza asta cu "consuma mult touchpad-ul". O fi cumva smartphone si nu m-am prins.

Eu v-am mai zis... si o sa-mi raspundeti iarasi ca sunt fanboy Microsoft... dar la faza cu autonomia la controller si-au luat o mama de bataie in ultimul hal. Nu doar ca e acelasi Bluetooth fata de WiFi Direct (higher bandwith, lower response time)... dar tin acumulatorii cate 6-10 ore fata de 3-4 saptamani la Xbox One (n-am avut niciodata suficienta rabdare sa vad cat tin exact... chiar sa ma joc o saptamana in continuu n-am reusit).

Eh, asta e. Bucurosi le-om duce toate. Macar sa vad jocuri bune iesind gramada... sa mai uit de beleaua cu controllerul. Nu de alta, dar cam zace...

P.S. Eu ma gandesc cu groaza la faptul ca daca acum, dupa cateva luni si de-abia tin 5-6 ore... inseamna ca dupa un an-doi or sa tina maxim 2-3 ore. Ah, dar stai... ca oricum nu rezista materialul atata timp. Deja am 2 butoane troznite. La unul mi se blocheaza R1 si la celalalt un analog o ia razna.