Ne place sau nu, totul tinde spre online si spre digital distribution. Cine vrea sa fie contra ideii, s-a nascut in perioada gresita. Pana si eu (desi imi place sa cred ca sunt un mic colectionar) am ajuns sa cumpar jocuri in varianta digitala... pentru ca de multe ori fie nu este retail-ul de gasit (nu e pe stoc), fie are un pret prea mare... fie sunt prea comod si nu am chef sa astept cate 2 saptamani sa vina din Papua...

Uitati-va la smartphones... fara net si conexiune la diverse servere/servicii sunt aproape zero. Nu mai vorbesc de device-uri gen Chromebook, de idei gen Office 365, iCloud sau alte alea. Tendinta e foarte clara. Iar in cazul jocurilor de PS4, aveti oricand optiunea (cum este la DriverClub) sa nu-l cumparati. Va deranjeaza ceva la un joc, boicotati-l si nu-l cumparati... nu va mai plangeti ca babele ca o sa cada drobul de sare. Cumparati-va Wii ca nu are mai nimic online

Iar PS4, asa cum e, cu micile sale probleme... fara suparare dar este clar ca nu-i pt. oameni precum temugin. Cand vezi un produs care se vinde mai bine decat poate face fata linia de productie iar tu esti Gigi Contra, e bine sa te intrebi daca nu cumva nu or fi toti aia peste 7 milioane (pana acum) prosti... si doar tu cel care ai descoperit ce mare aiureala e PS4.

Va place sau nu, PS4 e cea mai puternica si cea mai bine vanduta consola construita pana acum... la un pret mai mult decat decent (la naiba, sunt bluray playere mai scumpe decat PS4). Si ganditi-va ca de-abia a trecut jumatate de an de la lansare! Potentialul este imens... titluri din ce in ce mai bune sunt pe drum spre noi.

Ganditi-va ca "lauda" asta vine de la cineva care a primit un PS4 busit... caruia i s-au busit si controllerele... si tot o consider o consola "must have". Asa cum cred dealtfel si despre Xbox One. Orice gamer serios va face pe dracu' in patru sa si le cumpere (mai devreme sau mai tarziu). Cei care spun din start "Never", fara suparare... dar se pot duce sa se joace linistiti pe PC. Am zis!