Single post: Xbox One va veni fara Kinect!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Xbox One va veni fara Kinect!

    Eh, uite asta e o veste pe care multi chiar o asteptau de ceva vreme, sau cel putin asa gaseau de cuviinta sa "protesteze". Initial a fost problema DRM-ului, care a fost dezactivat ca urmare a reactiei gamerilor. Acum, dispare si problema Kinect-ului inclus in pachet, pretul noii console avand un RRP (retail recommended price) de 399$. Asta desigur in ale noastre State Unite (doar acolo avem majoritatea conturile de Xbox Live, nu?).

    Personal cred ca e o idee buna si chiar nu inteleg de ce nu au procedat asa de la inceput. Nu stim o data exacta legata de cand veti putea gasi in magazine noua varianta "Kinect-free", dar voi updata cum primim detalii. Am un feeling ca aceasta stire ar fi trebuit sa fie "secreta" pana la E3 2014, dar cineva nu a mai rezistat tentatiei.

    Sunt curios cu cat vor creste vanzarile la Xbox One... desi cred ca mai repede ar veni cu titluri mari la E3, decat cu tot felul de reduceri care oricum pe cei care detin deja consola nu-i intereseaza... ba chiar as putea spune ca-i va enerva. But, this is Microsoft we're talking about, right?

    Sursa: Microsoft Announces Xbox One Without Kinect, Shipping June 9.

    Update: se pare ca aceasta va putea fi gasita in magazine incepand cu 9 Iunie 2014. Hai ca nu-i rau!
    Attached Images Attached Images xbox_one_without_kinect.jpg