Quote Originally Posted by Merdiso View Post
Un pret de 350$ era mai corect.
Desi nu cred ca exista cineva pe lumea asta sa nu isi doreasca produsele mai ieftine... cred ca se exagereaza un pic. E totusi vreo 300$ un Xbox 360 cu HDD de 250GB. O consola lansata acum 9 ani, pentru numele lui Dzeu! Care nu doar ca are HDD mai mic sau RAM de 16 ori mai putin dar nu are nici BluRay, DVR sau toate biz-biz-urile de pe X1... Sa ceri ca next-gen-ul sa fie cu doar 50$ mai mult e totusi un pic mai greu de digerat. Mai ales la vreo 6 luni de la lansare.

Da, daca as fi rautacios as spune ca pentru a scade pretul la X1, trebuie sa procedeze ca Sony: sa foloseasca materiale reciclate in productia de gamepad-uri, baterii, carcase si alte alea. Nu conteaza ca ti se destrama gamepad-ul in mana sau tine bateria cateva ore... important e sa fie mai ieftin! Nope... eu zic sa lase asa, ca e suficient de bine. Daca pe langa pretul asta vin si cu ceva mai multe exclusivitati, eu zic ca s-au salvat. S-a vazut efectul unui singur joc (Titanfall)... daramite daca vin cu 2-3 super titluri exclusive.

Ah, si sa vina Dzeului mai repede cu DX12 ala si totul in 1080p, ca sa terminam odata discutia asta cu X1 nu poate. Eu zic ca poate, dar sunt niste capcauni pe-acolo care nu fac lucrurile sa mearga bine.

Pe de alta parte (intrucat nu exclud si cealalta varianta), e posibil sa fi venit cu solutia asta pt. ca nu au titluri si nu vor avea nici in viitorul apropiat. Caz in care, la E3 se va vedea exact ce si cum... si daca e adevarat, isi dau singuri foc la valiza. Nici pe Nintendo nu i-a salvat ieftinirea lui Wii U, deci avem precedent.