Hop si eu cu o problema!
Saptamana trecuta am stabilit un schimb de jocuri cu userul Link. Pe 06.05.'14 Marti am trimis jocul, tot atunci ar fi trebuit sa trimita si el coletul, dar dupa spusele sale nu a avut timp, asa ca a trimis Joi pe 08.05.'14.
Vineri 09.05.'14 a primit coletul, totul in perfecta stare. Eu nu am primit nimic, nici pana in ziua de azi.
Am cerut un nr de prezentare colet, sau nr buletin expediere, o copie dupa chitanta, orice dovada cat de mica, dar nu am primit niciun raspuns concret - doar ca: el a trimis jocul, posibil sa fie o greseala a celor de la posta, ca Bucurestiul e mai departe decat alte judete, etc, dar nici vorba despre un nr de expediere a coletului.
Ieri, am primit un mesaj de la el, ar fi fost la posta sa intrebe de colet, acolo a fost informat ca nu a trimis sub forma de colet postal, ci a trimis jocul ca si scrisoare recomandata, explicatia: angajatii Postei Romane se poarta mai frummos cu recomandatele.
Ok, fie si asta o posibilitate.

Azi, am fost iar la Posta, tipa de la ghiseu a fost foarte draguta si a cautat (ptr a 1000 x) pe toata saptamana avizele de sosire la colete si recomandate, dar nu a gasit NIMIC!!!

Avand prima problema de acest gen, nu vreau sa trag concluzii gresite, sau sa acord negative asa aiurea, mai ales userul cu care am facut schimb are calificative bune, astept sfaturile unui admin, ce ar trebui sa fac, mai bine zis sa facem.