Ce sa le faci? Se pare ca S.F.-urile prind mai putin decat serialele siropoase

Tudy, sa stii ca la mine e cam invers. Au inceput sa nu-mi mai placa filmele artistice, fata de seriale. Am impresia ca in maxim 90 de minute nu pot evolua personajele... parca e totul pe fast forward. Taieturi peste taieturi, scurtaturi pentru a se incadra in timp... Si nu ai timp sa intelegi anumite personaje, sau sa le vezi in mai multe ipostaze. Nu e timp pt. multe rasturnari de situatie sau de o poveste expusa pe larg. Ce sa zic, i'm a "series" guy.

P.S. Eu ma uit si la seriale care nu-mi plac in mod exceptional, doar pentru a vedea ce se intampla cu un anumit personaj, sau caut stereotip-uri, sau imi imaginez ce as fi modificat eu la script. La naiba, cateodata ma uit si doar pt. ca-mi place cum joaca un singur actor din toata distribuitia. Pacat ca nu am suficient timp....