Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
Cumpararea SH implica in principal lipsa garantiei si asta nu-i putin lucru la o consola inca intr-un relativ "rodaj" . De 10 ori folosita zice cel ce o vinde , in realitate cine stie ... De probat cred ca e mai greu sa te lase cel ce o vinde sa joci cateva ore sa te edifici pe deplin , practic tu bagi un disc si vezi ca merge , atata tot . In urma cu cateva zile a fost la vanzare noua in magazine la 1599 lei ( la Altex daca nu ma insel ) si e posibil sa mai fie sau ba . Tu trebuie sa decizi daca te expui sa ti se strice fara sa ai garantie dar cum s-ar zice : no risk no reward

L.E. : Referitor la garantia pe alt nume doar cel ce a trecut prin asta stie cum e la Altex eu unul am avut probleme si cu garantie pe numele meu . Garantia asta mai mult ti se flutura prin fata dar defapt depinzi de reactiile unor indivizi ce nu stiu cum vor reactiona cand vei merge cu factura si garantia pe alt nume .
Dar poate ca garantia e in alb la nume, nu te-ai gandit la asta? Daca e in alb la nume nu e nicio problema s-o cumpere.