Quote Originally Posted by tasetasian View Post
in multe zone (inclusiv unde stau eu ) cei care isi iau iphone sunt perceputi cam prost( nu de mine ,bineinteles) ceva genu` :uite-l pe ala care nici nu stie sa citeasca bine si are iphone ( la modu` ca este prea evoluat -telefonul- )
Poate acolo la tine invidia e la ea acasa, dar noi nu avem de unde sa stim asta. Eu unul am iPhone si stiu sa citesc destul de bine, zic eu. Nici nu imi e rusine sa spun ca l-am luat la mana a doua si nici nu cred ca este mai "avansat" decat un telefon cu android din aceeasi gama de pret, doar mai stabil, mai user-friendly, si din materiale premium.

Daca vrei un telefon rezistent, Caterpillar CAT B15 sau Sony Xperia Active. De primul am citit numai de bine, pe al doilea l-am avut timp de un an si pot spune ca e mai rezistent decat o caramida. De la facut dus cu el si pana la trantit pe trepte, Xperia Active al meu le-a trait pe toate, iar singurele pagube au fost cateva zgarieturi pe spate. Totusi, are specificatii low si un ecran foarte mic. Presupun ca nu le poti avea pe toate. Fanboy Apple sau nu, am incercat destule telefoane cu Android cat sa nu ma mai intorc in acea tabara de dragul sistemului de operare (adica poate m-as intoarce pentru telefoane rezistente, pentru display mai mare, chestii pe care Apple nu le ofera in momentul de fata si nici nu pare sa le ofere prea curand la un pret la fel de bun ca multe telefoane Android).