eu nu va inteleg, voi ce vreti?
30 fps si grafica next gen?
60 fps si grafica de pc?
ps4/x1 nu sunt pc-ur, daca aveau 1080p/60fps si tot aceiasi grafica de ce ne mai luam pc? asta e avantajul pc-ului, ca ruleaza jocurile la 60fps, detalii si rezolutie mai mare... avantajul consolelor e ca au jocuri triple a, pe cand pc-u are jocuri exclusive facute de 2 tipi in garajele lor
sa fim clari de ceva, NIMENI NU FACE JOCURI PENTRU PC, toate jocurile sunt facute pe console si portate pe pc, de aia pc poate sa le rulere asa de avansat fata de console, dar eu zic ca PE PC LA ORA ACTUALA, NU E UN SINGUR JOC 4k/144fps ultra settings, cum vreti voi care arata lafel de bine ca KILLZONE SF,inFAMOUS SS, DRIVECLUB, The Order 1886, Uncharted 4..... si asta e doar primu val de exclusive, eu credeam ca e clar faptul ca noi pe console aven jocuri care ARATA BINE si pc-ul are jocuri care performeaza bine...
eu daca ar fi sa aleg intr infamous ss cum arata acum la 1080p/30fps, 40 average si cu grafica mai taiata si 1080p/60fps, fara o seconda de ezitare ale 1080p/30fps, inteleg cat de mult mai bine de 60 fata de 30, dar deasta cumparam console la 400$ si nu pc-uri la 4000$