Single post: Ce ne-am cumparat azi - console

  1. #13104 SP
    Member nutzule's Avatar

    nu toate jocurile noi, originale, au acea tipla cu sigla oficiala, asta nu inseamna ca au fost desigilate.
    de ce?
    nici eu nu stiu
    posibil sa fie un alt standard de ambalare, ori vreun rateu din fabrica, sau sa fie desigilate in magazin apoi foliate de ei, desigilate la manipulare sau din greseala (dar folia respectiva este dintr un plastic moale, iar jocurile respective sunt mai ieftine)

    am primit jocuri fara sigla originala (respectiva bentita) pe tipla de la toate magazinele de gen: zavvi, altex, etc

    un joc nou are "mirosul" specific de plastic, iar carcasa e "oglinda", nu prezinta nici cea mai mica zgarietura

    acum ca vad mai bine poza ta, , e celebra folie moale, probabil jocul a fost reambalat, de magazin, furnizor etc

    in privinta reclamatiei... nu cred ca vei avea castig, multe magazine verifica continutul cutiilor cu produse, iar apoi le resigiliaza, nu e si cazul jocurilor dar pot gasi ei o scuza

    e aceeasi "placa" ca atunci cand faci un schimb sau cumperi ceva de pe CG, primesti jocul cu alta zona, nu in limba specificata, 1-2 zgarieturi, mici "bube" ascunse, ca produsul sa fie vandut.

    daca te uiti la jocul under defeat, are folie identica cu cea originala, dar fara sigla ps

    cateva cadouri, daca tot am fost cuminte

    artbook Tekken
    under defeat deluxe
    racedriver grid reloaded
    Attached Images Attached Images resize-1.jpg resize-2.jpg resize-3.jpg resize-4.jpg