Eu cred ca momentan e la stadiul de proiect si mai au mult de munca pana vor ajunge la performanta videoclipului de prezentare. Nu ma gandesc decat la faptul ca pana nu demult am vazut ca pentru a introduce miscari cat mai reale in jocuri se folosesc cateva camere si actori cu o multime de senzori pe ei. Deci din cele 3 video cel mai aproape de realitate e al 3-lea dar din cate am vazut nu se apropie nici pe departe de performantele din video 1. Sunt doar niste miscari simple cu mainile pe care si Sony le are la camera lor si daca nu ma insel erau si pe PS2 - Eye toy. Ce se mai observa la video 3 e faptul ca consola sau ce au folosit acolo are nevoie de cateva secunde sa recunoasca comenzile vocale simple (alegerea culorilor). Deci per ansamblu nu ar trebui sa fim cine stie ce uimiti. Daca te limitezi doar la video 1 si 2, care pot fi niste filmulete bine regizate, intradevar poti sa visezi cu ochii deschisi dar eu cred ca mai au mult de lucru la proiectul asta. Momentan eu zic ca e doar o strategie de marketing, au starnit curiozitatea, au spus clar ca tehnologia va fi compatibila cu toate XBoxurile 360 care au fost vandute si care se vor vinde si acum asteapta sa vina comenzile de console. Acum poate nu sunt chiar subiectiv - ma declar un fan PS3 -dar eu zic am dreptate macar 75% si promit ca daca apare chestia asta o sa imi iau si XBOX.