Single post: E3 2009: Gran Turismo vine pe PSP

  1. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Gran Turismo PSP anuntat

    In ciuda platformei restrictive, creatorul seriei, Kazunouri Yamauch, declara ca este un Gran Turismo ca la carte. 800 de masini, 35 piste si 60 de layouts pentru acestea din urma, totul ruland la 60fps constant. In singleplayer este deja clasicul time trial si un nou mod de imbunatatire a "sofatului". Multiplayerul de tip ad-hoc permite pana la 4 jucatori in acelasi timp, fara sa uitam de tradingul de masini intre prieteni, via wireless. Data de lansare: 1 octombrie 2009
    Attached Images Attached Images gtrm19rup4.jpg