Single post: E3 2009: PlayStation Motion Controller in 2010

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    E3 2009: PlayStation Motion Controller in 2010

    Mult-zvonitul Motion Controller al celor de la PlayStation va fi lansat oficial abia in 2010. Sony l-a prezentat pentru prima oara la conferinta de presa de la E3 care s-a incheiat in urma cu scurt timp. Jack Tretton de la SCEA spune ca este o experienta "mai aproape de viata reala decat orice am vazut pana acum". Controller-ul va lucra in conjunctura cu PlayStation Eye, care va captura miscarile controller-ului pentru o redare 1:1.

    Sony a prezentat o varietate de tech demo-uri folosind controller-ul care au pus in valoarea capacitatile perifericelor. Cei care au lucrat la proiect au insistat ca controller-ul este in stadiul de prototip (de aia arata cum arata), si ca produsul final va fi gata in 2010.

    PS: Poza este doar cu caracter informativ si nu are nicio legatura cu ... forma controller-ului .
    Attached Images Attached Images 3351d1219344626-playstation-3-160gb-pe-31-octombrie-playstation_3_girl_160_gb.jpg