Single post: Apple dezvaluie noul iPhone 6 si iPhone 6 Plus

  1. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Iti arat sute de posturi ale posesorilor de iphone care ziceau ca 4.5 e paleta de ping pong.
    Sa ne arati te rog ce posesori de iPhone au zis ca 4.5 e paleta... Eu nu cunosc pe nimeni care a trecut de la i4 sau 4S la un i5 sau 5S si sa fi spus ca e prea mare. Ba din contra, impresia pe care o ai cand treci de la un i4/4S la un i5/5S este ca e mai mic. Exact ca in reclama celor de la Apple, impresia e data de faptul ca e mult mai usor (cu vreo 30 de grame, datorita inlocuirii sticlei cu aluminiu) si mai subtire cu 2mm. Cine spune ca iPhone de 4.5" e paleta, e probabil vreun frustrat Android care n-a pus in viata lui mana pe un i5/5S. De fapt, probabil acelasi frustrat care a lansat si imaginea de mai jos (cea cu iPhone 10).
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Si da, eu aveam in 2012 la 16 milioane ce ai tu acum la aproape 35.
    Aha, deci tu esti unul din cei cu "welcome to 2012". My friend, daca tu chiar crezi ceea ce spui, inseamna ca esti hater si nu faci diferenta dintre 2 produse complet diferite. Tu nu vei avea nici in 2016 (nici daca-l iei moka) iOS, asa cum nu ai avut nici in 2012 fluiditatea si fiabilitatea unui iPhone. Nexus-ul din 2012 se misca mai prost cu al lui quad core decat un iPhone din 2010 cu dual core. Si da, normal ca ai dat 16 milioane... e un produs ieftin, caruia i se cojeste sticla pe el, atat de bine e facut. Btw, eu am dat 15 milioane pe i5 cu 32GB.
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Zic sa astepti iphone 6s sa iti aduca wireless charging display qhd si slot de card.
    Wireless charging-ul (asa cum am explicat de n ori - probabil ai dat skip la ce nu-ti place) e momentan o gogoritza useless (care mai si strica bateria). Citeste si motivatia si poate o sa intelegi. Cat despre slot cardul despre care vorbesti, ma bufneste rasul. Ia vezi, al tau Nexus are slot card? Nuuuu? Dar vai, cum e posibil asa ceva la un produs atat de avansat tehnologic?!?

    P.S. Apple rulez!
    Attached Images Attached Images iphone_10.jpg