rodarkone: Nu stiu ce intelegi tu prin "flagship". Pentru mine atat iPhone 6 cat si iPhone 6 Plus sunt flagship-uri, doar ca pentru target diferit. Tu te uiti la phablet, eu ma uit la cel de 4.7", care costa fix cat a costat 5S-ul de anul trecut, dar cu spatiu dublu la acelasi pret (nu mai vorbim de diagonala mai mare sau alte minunatii). Deci perfect pt. mine (pacat ca n-am OIS, dar asta e). Daca tu vrei phablet si vrei 128GB... well... platesti nene. Asa am vrut si eu iPad Air cu 128GB si am platit de mi-au sarit capacele. A meritat fiecare cent.

Cat despre memoriile folosite, tocmai, ca nu sunt niste jeg-uri de memorii, si de obicei Apple foloseste cele mai scumpe si mai fiabile memorii nand flash de pe piata (si care sa si poata fi produse en-gros). Presupun ca ai auzit de Hynx.

Referitor la "sa platesc in 2014..." n-ai auzit ce spune lumea pe-aici? Ca Apple e in 2012... deci platesti ca in 2012

In alta ordine de idei, au dat drumul la preorder pe .de.

---------- Post added 12-09-2014 at 11:35 ----------

P.S. Estimarile de livrare sunt ca naiba, nu prea au legatura cu data de 19 Septembrie. De exp. la iPhone 6 de 64GB estimarea este 8 Octombrie - 15 Octombrie, pe cand cea de iPhone 6 de 128GB este 26 Septembrie - 1 Octombrie. Acum face comanda si la 6 Plus... sa vedem

---------- Post added 12-09-2014 at 11:39 ----------

Mda, cel de 5.5" de 128GB deja nu mai e "pe stoc".... Asta asa, ca tot zicea darkie si ceilalti ca e prea scump...