o fi region free dar dlc-uri nu

pai nu pierde nimic atat timp cat isi tine acel cont UK pe consola si sa fie aceasta consola xbox home


ca sa fiu mai explicit din ce am citit din articolele game sharing
microsoft incurajeaza game sharing in familie,nu conturile tale secundare(care au store diferit)
cica ai o licenta a jocului pe cont si una pe consola(care e setata xbox home contul)
contul UK daca e pe consola xbox home,atunci orice cont de pe aceasta consola home se poate bucura de gold(toate beneficiile gold cred) si jocurile digitale si nu zice nimic de dlc-uri fiindca in familie toti au conturi pe acelasi store
ai gold si destiny pe contul UK,atunci poti juca destiny chiar si online pe contul US(fara sa fi cumparat gold pe contul US sau unul din jocurile digitale) dar mai mult ca probabil va trebui sa cumperi iar dlc-urile pentru cel de US

luat de pe site-ul oficial cu migrarea contului
When you change the region of your Xbox Live account, some things are unaffected, like your profile. Other things are potentially affected, such as:
  • Memberships and subscriptions
  • Licensed digital content (like games, video, and music) that you’ve already bought
  • Services you get through your Xbox console
  • Funds in your Microsoft Account
asa ca pastreaza contul uk pe consola si fa-ti unul de us si ramai pe cel de us
tot din game sharing am inteles daca contul de uk e setat xbox home,nici nu mai trebuie sa fi conectat la cel de uk ca sa poti juca pe cel de us.adica sa nu mai fi obligat sa fi sign in si pe uk si pe us

daca vrei sa joci pe uk jocurile digitale cumparate de pe us dar contul de us nu este setat ca xbox home,atunci va trebui sa fi sign in pe ambele....la asta nu sunt sigur
adevarul ca game sharing articolele se refera mai mult la game sharing friends intre 2 console x1