- nu- i poti opri, daca vor... iti poate da teapa, chiar si cu 100 feedback +, asta e riscul asumat de noi toti la schimburi / vanzari samd, dar poti preveni aceste situatii

- este o regula pe care multi o uita, cel cu feedback mai mic trimite primul (asta nu inseamna ca cel cu feedback mai mare nu poate da teapa, insa cred ca majoritatea userilor vechi sunt f seriosi)

- inaintea unui schimb, sau a altei tranzactii, e bine sa verificam cine e acest user nou, cu cine a mai colaborat, etc, avand 0 feedback e logic ca el sa trimita primul, acordam incredere unor copii needucati (care dupa incident se vor lauda ca sunt smenari, combinatori, afaceristi, creand astfel precedente si dand sperante altor "pici" viitori gainari de 2 lei ptr a procura te miri ce "easy money" - cool man, asa se fac banii)

- "potera haiduceasca", e o idee f buna, asta daca am fi haiduci cu flinte si ghioage din codru verde sau am avea aceeasi minte ca a teparului, dar riscul unui dosar penal e mult mai mare la agresiune decat la astefel de gainarii , mai ales savarsite de minori (cu toate ca radu e major, 18 are parca)

- in general "militia romana" nu se complica cu astfel de cazuri (probabil le considera schimburi de surprize asa cum faceau copii lor pe timpuri, turbo, cincin), dar ma gandesc ca prejudiciul e destul de mare (in magazin 2 jocuri ps4 trec de 2 mil), daca "pagubitul" inca mai are chitantele produselor plus declaratiile si adresa "paratului" care a recunoscut deja teapa, totul ar trebui sa fie foarte simplu, chiar si ptr d-nii militieni.

- un sfat ptr baiatul asta radu - daca tot ai jucat jocurile, probabil le ai si terminat, ai bunul simt macar sa i le trimiti inapoi userului payperview, sau risti sa vina "potera haiduceasca, pardon consolista" peste tine, fiecare costumat in personajul preferat, sau in cel mai bun caz, d nul sectorist o sa bata la usa ta, ptr ceva investigatii (furt, inselaciune, etc)
stii ca nu da bine in ochii parintilor, sa aiba garda la usa (vezi ca astia vorbesc foarte tare pe casa scarii, astfel incat sa auda toti vecinii)

- prin urmare, ai tai poate te vor pedepsi, iti vor lua consola plus cateva palmute la fundulet, dar risti si un dosar penal, care mai tarziu nu da bine, ptr scoala de soferi, facultate, angajare, etc

hai ca iti fac si o dedicatie, idealul tau in viata - cocalar