intrebare : ce rol are rezolutia 1280 x 720 (720p) sau 1920 x 1080 (1080p) ? se vad foarte bine si pozele in alte rezolutii gen 1600x, 2000x,3000x etc sau este pur si simplu o cerinat a concursului ?