Am jucat si eu azi dimineata pentru 2 ore.
Nu sunt de acord ca este un arcade pur. Si nici ca masina sta lipita de sosea. Presupun ca nimeni nu a deblocat tier-uri superioare sa poata sa-si dea cu parerea. Este normal ca o broscuta WV sa stea lipita de sosea si zgomotul motorului sa fie mai estompat. Din stream-urile de pe net am vazut ca pentru clasele superioare zgomotul motorului difera mult (in sensul bun) fata de clasele inferioare. Si nici masina nu mai sta asa de lipita pe sosea.

Pe mine ma deranjeaza ca lumea nu ia jocul ca atare. Asa s-a intamplat si cu Destiny si toata lumea il joaca in draci.
Un joc cu masini nu trebuie sa fie open world, nu trebuie sa fie un simulator pur sau sa aiba bling bling ca sa fie bun.
Sunt persoane cum sunt si eu care prefera jocuri fara customizare sau poveste. Vor doar sa urce in masina si sa conduca. Iar asta Driveclub o face aproape perfect. Are mici lucruri deranjante cum sunt acele penalizari oarecum fortate sau lipsa tuningului mecanic.
Dar partile bune vad ca nu le spune nimeni: Grafica si sunet, senzatie de viteza, circuite diversificate, loading time foarte mic, control bun etc.

Nu vreau sa convig pe nimeni ca jocul e bun, nu ma intereseaza asta. Doar ca am vazut doar argumente contra si un hate care nu pare justificat.

PS: Jucati cu in car view si fara HUD. Este divin.