Sunt de acord cu Razzosinni, cu diferenta ca eu folosesc back cover-ul din piele si senzatia de "il scap din mana" a disparut instant (la fel si problema cu camera iesita in afara). Dar totodata am pierdut si avantajul dat de marginile rotunde ale ecranului. You win some, you lose some...

La fel, nici eu nu sunt multumit de baterie, insa cu medium usage (as zice "normal usage"), tine aproximativ 7 ore la un standby de o zi si jumatate. Sunt sigur ca ar tine mai mult daca Apple m-ar lasa ca si pana acum sa dezactivez 3G-ul atunci cand nu am nevoie de el... Also, la ce ecran sublim are, nu m-am indurat sa scad niciodata luminozitatea sub 50-60% (asta in timp ce pe Note 3 insemna crima si pedeapsa - nu cred ca ajungeam la acele 7 ore de usage, motiv pt. care stateam intre 18% - 30%), si am mers si cu WiFi Always On (lucru care e posibil ca acum cu 802.11ac sa consume mai mult).

Sunt sigur ca vor mai optimiza battery usage-ul (mai ales acum ca se poate vedea clar ce consuma si cat consuma), insa pana una alta eu am dezactivat Background App Refresh-ul (inca nu am gasit aplicatie care sa necesite asta, iar notifications functioneaza chiar si cand ele nu sunt cu background refresh activat). Oricum, sunt de-abia la al treilea recharge asa ca inca nu pot da verdict bateriei.

Cat despre TouchID, m-a enervat un fanboy Android ieri cu "dar vai, asa mult dureaza?!?". WTF, nu dureaza mai mult de o secunda... timp in care cu siguranta nu vei reusi sa introduci mai repede un password (decat poate daca pui 0000).

Ma bucur ca nu sunt singurul caruia i se pare incredibil ecranul unui i6. Chiar Razzosinni, cum ti se pare speakerul? Ai observat cat de tare se aude (fata de restul iPhone-urilor)? Sau astea de mi-au trecut mie prin mana sunt exceptii?

P.S. Eu nu stiu cum de le-au iesit astora 10:29h de browsing: http://blog.gsmarena.com/apple-iphone-6-battery-life/.