Driveclub arata ceva mai bine (si mai diversificat), insa daca iei in calcul limitarile lui (ai depasit cativa cm de iarba si deja fie te penalizeaza fie te arunca in coltul opus, sau incepe sa sune countdown sa te repuna pe pista) si modul de driving (masinile par lipite de asfalt pur si simplu)... mai adaugi si prezentarea (care lipseste cu desavarsire)... trebuie sa recunosc ca Forza Horizon 2 e cu ceva clase peste. Macar aici e free-roaming, nu te trage nimeni de urechi ca intr-un arcade ti-ai permis sa tai o scurtatura... De fapt, Driveclub m-a enervat in 10 de minute de gameplay cum n-a facut-o Forza Horizon in 3 ore. AI-ul ala stupid (ma loveau din spate si ma taxa pe mine) e annoying. Ah, si faptul ca nu poti sa customizezi deloc masina ajunge sa nici nu-ti mai pese de masina. Tot timpul ajungi sa iei alta si gata...

Don't get me wrong... ambele jocuri sunt tari. Oricarui fan de car racing le recomand pe amandoua, pentru ca sunt complet diferite. Insa e ciudat ca desi ambele sunt arcade-uri, FH2 e mult mai fun, joci mai relaxat... pe cand la Driveclub daca ai ratat o curba ai cam pierdut cursa. Da, stiu... poate ca unora nu li se pare atat de fun sa dai rewind... dar e un arcade la urma urmei. Sau unora nu le place linia de ghidaj... dar o poti dezactiva daca deranjeaza.

Anyway, luand in calcul aberatia cu cluburile si faptul ca una doua primesc "server error", as zice ca pt. mine Driveclub e un joc de nota 7 iar FH2 de 9. Poate in timp Driveclub isi mai recupereaza din greseli... dar pana atunci probabil voi termina FH2 si extra DLC-urile

P.S. Also, Driveclub este ori extrem de intunecat si trebuie sa "ghicesc" pe unde vine traseul (a trebuit sa trec consola in Limited Mode, pt. ca in setarile jocului n-am gasit nimic legat de Gamma), ori mergi secunde sau minute bune cu soarele in fata - oare cine s-a gandit la aberatia asta? Inteleg, e realism... insa in realitate imi pun ochelari de soare. Asa la TV ce fac? Chestia asta nu exista (problema) in FH2.

poiuyt: de ce nu folosesti sistemul de attachments?