Quote Originally Posted by reddyBo View Post
vorbesti prostii...documenteaza-te: https://www.youtube.com/yt/creators/earn-money.html
Ai dreptate si tu dar partial. Prima data se fac bani din reclame, daca te uiti in contul de la Youtube ai acolo o sectiune ( Generare de Bani ) Daca faci intr-o luna un anumit numar de click-uri pe reclamele tale atunci primesti o suma de bani, bun dupa ce te mai e xtinzi si capeti cati mai multi abonati si vizualizari o sa fii contactat de un operator de la Youtube pentru a semna un contract sau ceva de genul si atunci daca strangi un anumit numar de vizualizari pe video o sa incepi sa fii platit si din vizualizari nu numai din reclame. Dar ca sa poti sa incepi iti trebuie un anumit numar de abonati 100k .

Uite si un exemplu, cei de la BFvsGF Jeana and Jesse nu au reclame in video-urile lor, dar au zilnic peste 1milion de vizualizari doar din Vloging. De ce crezi ca ar mai continua daca nu se castiga bani din vizualizari ?

Am inceput si eu cu Off Topic

Cred ca renunt la echipa asta de o am acum si imi fac din Budesliga... Jucatori mult mai buni calitate/pret.

Pot sa vand toti jucatorii o data ? Sau eventual toata echipa si sa iau un anumit numar de coins pe toti ?