Single post: The Walking Dead comics traduse in romana

  1. #1 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar

    The Walking Dead comics traduse in romana

    Salut,

    Nu am vazut pe nimeni sa vorbeasca despre asta pe forum asa ca am inceput eu un nou thread in care anunt ca de la a doua jumatate a lunii Noiembrie, va aparea pe piata The Walking Dead (seria de comics) tradus in romana. Site-ul proiectului este aici: The Walking Dead România - Revista The Walking Dead în limba Română. Din cate am inteles revista va aparea de 2 ori pe luna iar pretul va fi de 5,99 ron. Acestea vor fi identice cu numerele scoase in US, singura diferenta fiind ca la noi vor fi traduse si adaptate in romana.

    Am incercat sa aflu daca cei care se vor ocupa de traducere si adaptare au experienta in spate si desi oamenii o fac din suflet si nu au neaparat experienta solida in spate, sper sa iasa un lucru bun. O sa cumpar primul numar sa vad cum suna traducerea Nu uitati ca pentru cei care nu aveti rabdare sa cumparati seria numar cu numar, exista asa numitele The Walking Dead compendium (2 carti imense de peste 1000 de pagini fiecare) care cuprind toata seria de comics. Pretul acestora era parca undeva la 40 de euro / carte dar mai bine verificati singuri pe BookDepository.

    Pana una alta, sper ca treaba oamenilor care o sa scoata la noi pe piata TWD sa iasa bine si sa se bucure de succes in randul cititorilor (din ce in ce mai numerosi) de comics.
    Attached Images Attached Images the_walking_dead_romana.jpg