Si eu am aceeasi intrebare. Caut un Smart TV LED 3D bun, optimizat pentru PS3\PS4 - joace dar sa se vada decent. De preferat sa aiba si o camera incorporata pt. Skype (dar pot sa iau alta compatibila in viitor dc modelul permite).

Am avut un Samsung full HD de acum 3 ani, care merge si in ziua de azi brici. M-a mancat undeva si am luat un Philips 40PFL8008S la oferta de la emag, ca am zis sa am si eu Smart TV dar a fost jale cu el. L-am folosit o luna, si dupa aceea a stat 5 saptamani in service - se stingea si aprinde singur la interval de 1-2 minute. A stat 2 saptamani in service, mi l-au dat inapoi, a functionat o ora si dupa aceea a inceput sa faca mai rau decat la inceput - l-au mai tinut 3 saptamani in service si mi-au dat banii inapoi ca nu stiau ce sa-i faca si a durat prea mult oricum. Ca si SMART TV era execrabil, super lag...ca sa se miste de la o optiune la alta statea cam 5-10 secunde. Am vazut ca acum au o promotie cu 5 ani garantie dar nu-l recomand deloc. Imaginea era intr-adevar superba, la fel si 3Dul activ.

Revenind in zilele noastre, am un buget de ~ 3500 RON, deci ce-mi recomandati? Caut ceva intre 40-46'', un 42'' ar fi perfect dar numai Philips-ul au de 42''. Full HD, Smart TV, 3D, quad-core (am vazut ce le poarta pielea la dual-core), un refresh rate de 240Hz si ca si bonus daca are si o camera sau subwoofer wireless even better. DAR cel mai important sa fie optimizat pt PS3/PS4 si sa nu fie Philips.

Gasisem un Samsung UE40F8000 care mi se parea perfect pentru nevoile mele dar am pierdut oferta la mustata (era pe la 3500 la un magazin). Stie ca era model 2013, dar avea quad, woofer plus toate cele de mai sus. Prefer tehnologia 3D activa (nu ma doare capul dar nu e mandatory.

So, ce-mi recomandati baieti?!

Cheers,

L.