Quote Originally Posted by LucKos View Post
Salut Andrei,
Merci de recomandari in primul rand.
Nu tin musai sa fie 3D activ. Merge si pasiv. Ma intereseaza in primul rand sa se vada "țiplă" jocurile de PS3/PS4, filmele FullHD dar si canalele TV digitale. De asemenea cum se misca in modul "smart tv"? Daca are lag si nu e cursiv mai bine ma lipsesc.
Cu UHDul asta nu stiu ce sa zic. Mi se pare ca tehnologia e la inceput si nu m-as arunca la UHD. Ce feedback ai de la clienti pana acum? Cu Panasonic-ul chiar n-am avut tangente pana acum. Asa am incercat si cu Philips-ul si m-am linistit.
Tot pe mana Samsung as merge, mai ales ca nu am avut treaba cu vechiul LCD care inca merge de rupe.

Daca as fi sa gasesc un UE40F8000 la un pret sensibil mai mare, ce ati alege: Panasonic 40AX630 sau Samsung UE40F8000 ?!

P.S. 40AX630 vad ca nu mai e in stoc acum (la Altex)
Parerea mea fata de TV-urile Samsung: Producatorul NU mai face face fata la cerere si astfel creste rata de productie, rezultand calitate mai proasta...se si vede sincer, chiar si la materialele folosite (seria 7 de anu asta este tot din plastic...), sa nu mai zic la calitatea imaginii. Samsung acum se bazeaza foarte mult pe tehnologia Smart, agata clientul cu faze de genul: te uiti la TV si navighezi pe internet in acelasi timp.

Daca nu vrei neaparat 3D activ, MERGI PE SONY -> cea mai buna imagine! Nu am auzit pe nimeni sa se planga de Smart, chiar daca are Dual Core. Modelul 42W828 este perfect pentru tine ...sau daca il vrei pe argintiu: 42w815, dar acest model este un pic inferior la Hz fata de W828 (are 300 in loc de 400)