Call of Duty ... amintiri ... prima oară când am auzit de seria Call of Duty a fost prin liceu acum mai bine de 10 ani, am început cu primul din serie care era plasat în al doilea râzboi mondial, cum eram şi sunt foarte atras de istorie am devenit fan instant. Orele pierdute în campanie şi nopţile nedormite dar trăite din plin, îmi trăiesc amintiri plăcute. Dar uite că omul se schimbă şi cu timpul o laşi mai moale, cel puţin " ever since " când au început să bage campanii din prezent şi viitor în noile titluri am încetat să mai joc de pe la Black Ops 2 aşa. Totuşi vâzând destul de recent trailerul noului Call of Duty AW în care este prezentat şi unul dintre cei mai mari actori din industrie " Kevin Spacey " şi secvenţele prezentate am cedat şi am fost prins în vrajbă yet again. Seria asta mereu a avut o rejucabilitate destul de ridicată fie din motivele cum că am avut parte de o campanie imersivă cu multa acţiune fie din parte multiplayerului care este unul dintre cele mai dominate terenuri online din ziua de azi mai ales pe " console". Eu unul recunosc campaniile şi zombie mode-ul din mp sau co-op pentru mine sunt un mare factor din marea reţetă pentru un joc bun. Aşteptând să pun mâna pe o copie ... happy reviewing for who ever wins this. PS3 or Xbox 360 care o fi disponibil.